Tel - moto 141Tel - moto 135

Świetny występ w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych,  zanotował uczeń klasy 3E naszego liceum – Bartłomiej  Świątek. W bardzo mocnej i licznej obsadzie, po zaciętej walce, wywalczył wysokie, trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Zawody odbyły się 27 września w Uniejowie, w ramach  Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Rywalizacja przebiegała na obiektach  Kompleksu Sportowego nieopodal uniejowskich Term. Do walki o medale, przystąpili najlepsi biegacze z całego województwa łódzkiego we wszystkich kategoriach wiekowych.

Bartek, jako licealista, na trasę wyruszył w ostatniej turze biegów, gdyż zawody rozgrywano od najmłodszej kategorii. Już na starcie widać było, że rywalizacja będzie zacięta i emocjonująca. Pierwszą część dystansu nasz reprezentant pokonał w środku stawki. Trasa zlokalizowana wokół Kompleksu Sportowego, pozwalała na swobodny „podgląd” biegaczy. Z dala więc było już widać, jak Bartek mija kolejnych zawodników. Na stadion wbiegł na drugim miejscu, lecz tuż przed metą został wyprzedzony przez „goniącego”  go rywala. Podium jednak i trzecie miejsce nie były zagrożone. Brawo ! Brawo! Brawo! Wielkie zmęczenie, ale jeszcze większa radość z uzyskanego wyniku, a także satysfakcja, że : „Dałem z siebie wszystko, pobiegłem na maksa”.

Gratulujemy !!!!!   Dziękujemy !!!!!    Życzymy powodzenia i wielu kolejnych sukcesów !!!!!

Na uwagę zasługuje również bardzo udany występ Mikołaja Gancarza, rywalizującego w  kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( Szkoły Gimnazjalne oraz klasy VII – VIII Szkół Podstawowych ), który uplasował się na 14 miejscu.