Bądź dumny z tego, jak daleko zaszedłeś.

Miej wiarę w to, jak daleko możesz się posunąć.

Ale nie zapomnij cieszyć się podróżą.

Michael Josephson

 

W dniu 28 kwietnia 2023 roku tegoroczni absolwenci Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie  zakończyli pewien etap swojego życia – edukację w szkole średniej.

W tym dniu 93 abiturientów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły, w tym 48 z wyróżnieniem.  Średnia ocen wszystkich klas wyniosła 4,72. Najwyższe średnie uzyskali uczniowie klasy: IV C – 4,80 realizujący w zakresie rozszerzonym matematykę i fizykę. Średnie pozostałych oddziałów to : klasa IV B – 4,75 (profil ekonomiczny), klasa IV D – 4,75 (profil biomedyczny), klasa IV A – 4,57 (profil humanistyczno-społeczny).

Średnią powyżej 4,75 w poszczególnych oddziałach uzyskali:

IV A – 11 osób

IV B – 11osób

IV C – 17 osób

IV D – 9 osób

Najwyższą średnią w całej szkole – 5,50 –  uzyskał uczeń klasy IV B – Bartosz Hajdukiewicz, który otrzymał tym samym tytuł najlepszego absolwenta Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego.

Bartosz w czasie czterech lat nauki w klasie o profilu ekonomicznym realizował rozszerzenia z matematyki i języka angielskiego. Dał się poznać jako uczeń sumienny, aktywny, empatyczny. Chętnie angażował się w pracę na rzecz szkoły. Przez cztery lata był aktywnym członkiem Samorządu Szkolnego i samorządu klasowego. Znalazł również czas na wolontariat pracując w Szlachetnej Paczce.

Fundatorem nagrody dla Bartosza była Gmina Opoczno.

 

Wśród wyróżnionych absolwentów znalazł się  Kamil Szulc z klasy IV C.

Kamil w czasie czterech lat nauki w klasie o profilu politechnicznym realizował rozszerzenia z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie
„O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki i fizyki, przechodząc do II etapu. Dał się poznać nie tylko jako zdolny i pracowity uczeń ale również jako odpowiedzialny młody człowiek, który dzieli się z innymi najcenniejszym darem – własną krwią, dołączając do grona honorowych krwiodawców. Jego średnia ocen końcowych z przedmiotów końcowych to 5,06.

Fundatorem nagrody dla Kamila było: Starostwo Powiatowe w Opocznie.

 

Wśród nagrodzonych absolwentów znalazł się również Jakub Wolski z klasy IV C.

Jakub, absolwent klasy o profilu politechnicznym, realizował rozszerzenia z matematyki, geografii i języka angielskiego. Dał się poznać jako wszechstronny sportowiec wielokrotnie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych. Jego udziałem stały się mistrzostwa województwa i powiatu w pływaniu, piłce siatkowej, koszykowej, badmintonie i tenisie stołowym. Przez cztery lata był aktywnym członkiem Samorządu Szkolnego. Znalazł również czas na wolontariat pracując w Szlachetnej Paczce. Jego średnia ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych to 4,94.

Nagrodę dla Jakuba ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych
nr  1 w Opocznie.

Spośród tegorocznych absolwentów wyróżnić również pragniemy Aleksandrę Bielecką z klasy IV D.  Ola ukończyła klasę o profilu biomedycznym. Na poziomie rozszerzonym realizowała : biologię, chemię oraz matematykę. Dała się poznać jako osoba zaangażowana w pracę na rzecz samorządu klasowego. Poszczycić się może bardzo wysoką średnią ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych wynoszącą 5,44.


Fundatorem nagrody dla Oli była firma Art – Kom z Opoczna.

 

Laureatem tegorocznej edycji „Najlepszego Sportowca Absolwenta Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ” został Jakub Wolski z klasy IV C.

Życzymy tegorocznym maturzystom wysokich wyników z egzaminów maturalnych oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu.