„Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok… Dzisiaj powinno być naszym najwspanialszym dniem”.

                                                                                                          Thomas Dreier

Tymi słowami, pani Małgorzata Kozłowska, dyrektor Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, powitała wszystkich gości przybyłych na bal studniówkowy, zorganizowany 14 stycznia 2023 roku w sali bankietowej Venus w Woli Załężnej. Wśród gości znaleźli się: pan Tomasz Łuczkowski – zastępca burmistrza Opoczna , pani Anna Zięba – przewodnicząca Rady Miejskiej w Opocznie, pan Józef Róg – przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego, pan Michał Konecki – członek Zarządu Powiatu Opoczyńskiego oraz pan Jarosław Bielecki – przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opocznie. Nie zabrakło również nauczycieli i rodziców, ale w sposób szczególny pani dyrektor powitała bohaterów uroczystości: maturzystów rocznik 2023. Część oficjalną wypełniły wspomnienia chwil spędzonych w szkole, a także podziękowania dla nauczycieli i rodziców za wsparcie i trud włożony w przygotowanie do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. W ten wyjątkowy czas nie zabrakło również życzeń dla abiturientów – wspaniałej zabawy oraz powodzenia na egzaminie maturalnym i osiągnięcia wyników, które pozwolą im dostać się na wymarzone studia. Część oficjalną zakończył tradycyjny polonez w wykonaniu maturzystów. Pomysłodawcą układu choreograficznego była pani Wiesława Wolska, która również przygotowała młodzież do wykonania układów tanecznych.

Magiczna atmosfera, wieczorowe kreacje, odświętny gwar, życzenia gości i taneczne szaleństwo – to niezapomniany obraz tegorocznego balu studniówkowego. Po tak wyjątkowym wieczorze pozostaje nam tylko trzymać kciuki za wszystkich tegorocznych maturzystów.