Tuż przed „majówką”, poznaliśmy najlepszego tenisistę stołowego SLO. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a przystąpiło do nich 23 zawodników. W pierwszym, grupowym etapie, grano systemem „każdy z każdym”, tak by wyłonić najlepszą 16, która dokończyła mistrzostwa szkoły w pucharowym systemie par.

W wielkim finale, po bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku, Aleksander Gonciarz z klasy 2C, pokonał 3 : 2  Marcina Krzymińskiego z klasy 3 C. Na miejscu trzecim  „ex –equo” , uplasowali się dwaj maturzyści : Jan Bagieński oraz Kacper Wiktorowicz.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez SKS „Jedynka” działający w naszej szkole.

Należy podkreślić duże zaangażowanie i ambicję wszystkich  uczestników. Mecze rozgrywane były w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych i większość z nich prezentowała  wysoki  poziom, co potwierdziły pojedynki fazy finałowej. Odbywały się one w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Nad całością mistrzostw czuwał ich organizator i sędzia główny – p. Artur Wojtal.

Równolegle z rozgrywkami chłopców, odbywają się mistrzostwa w kategorii dziewcząt. Są one w toku, więc podsumowanie dopiero po ich zakończeniu.