15 grudnia 2025 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie „Jedynka” odbyło się spotkanie edukacyjno-prewencyjne z młodzieżą, zorganizowane w ramach realizacji projektu „Bezpieczne miasto i jego mieszkańcy – rozbudowa monitoringu miejskiego w Opocznie”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników przestrzeni publicznej.
W dniu 5.12.2025 uczniowie klasy III D i III E o profilu biomedycznym wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie podziwiali wystawy pt.: – astronomia, – historia życia na Ziemi, – geologii dynamiczna, – mineralogia, – systematyka zwierząt, – biogeografia, – biomy, – ochrona środowiska naturalnego, – etologia, – mechanizmy ewolucji, – antropologia, Oraz czasową wystawę malarstwa Ewy Stawiarskiej pt. „Insomnia”. Dzięki uprzejmości Pani dr hab. Małgorzaty Grzesiak prof. UJ młodzież wzięła udział w fascynującym wykładzie pt. „Nieznane oblicza witaminy D3”, który odbył się w Instytucie Zologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego na III...
Awans do drugiego etapu 10 Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Z dumą informujemy, że uczeń Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, Krzysztof Jaciubek z klasy 4B, zakwalifikował się do drugiego etapu 10. edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej – prestiżowego ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny; promującego wiedzę o kinie, kulturze audiowizualnej oraz współczesnej komunikacji. To wyjątkowe osiągnięcie potwierdza nie tylko szeroką wiedzę naszego ucznia, lecz także jego pasję, konsekwencję i umiejętność krytycznego myślenia. Do etapu szkolnego olimpiady przystąpiła również Julia Zakaszewska z klasy 4B. Jej udział stanowi cenne doświadczenie oraz motywację do dalszego rozwijania zainteresowań filmowych. Tegoroczna edycja olimpiady odbywa się pod hasłem...
13.11.2025r. w Warszawie odbyła się gala, podczas której Joanna Białucha otrzymała nagrodę za wyróżnienie w konkursie Klimatyczny Człowiek Roku 2025. Dyplom wręczyła Ministra Klimatu i Środowiska Paulina Henning – Kloska. Uczestnikami wydarzenia byli:
JEDYNKA NEWS
Voyage, voyage… z JEDYNKĄ!
Tradycją naszej szkoły stały się już wyjazdy do Francji z uwagi na to, iż język francuski jest jednym z nauczanych u nas języków obcych. Za każdym razem jest to dla nas niezwykła przygoda rozwijająca zainteresowania uczniów językiem francuskim, tradycją i historią Francji. W dniach od 19 do 24 października mogliśmy przekonać się jak bardzo jest ona bogata i interesująca oraz w praktyce zmierzyć się z językiem obcym. W ciągu kilku dni zwiedziliśmy Paryż i odwiedziliśmy większość znaczących miejsc oraz zabytków, takich jak:














