Pabianice - Finał Wojewódzki 18Pabianice - Finał Wojewódzki 14Pabianice - Finał Wojewódzki 13Pabianice - Finał Wojewódzki 4 

Tytułowe określenie doskonale pasuje do zaistniałej sytuacji. Srebrna Tarcza, jaką może poszczycić się nasze liceum ( mowa oczywiście o rankingu „Perspektyw” i zaszczytnym tytule ), „przyciągnęła” srebrny medal, wywalczony w finale wojewódzkim przez  Piotra Budzyńskiego i Szymona Bińka. To bardzo dobry występ reprezentantów naszego LO  w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 7 listopada  2018 roku w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach. Ich organizatorem był Łódzki Szkolny Związek Sportowy w ramach Licealiady, czyli sportowej rywalizacji uczniów szkół średnich.

Do zawodów, w kategorii chłopców, przystąpiło siedem zespołów, które drogą losowania podzielono na dwie grupy. Mecze eliminacyjne grano systemem „każdy z każdym”, do trzech wygranych pojedynków. Nasi reprezentanci  trafili do grupy trzyzespołowej i pokonali  rywali z Aleksandrowa 3 : 0 oraz  ze Skierniewic 3 : 1. Zajmując pierwsze miejsce w swojej  grupie, uzyskali awans do finału rozgrywek a tym samym możliwość walki o złoty medal. Ich rywalem był  zwycięski zespół z drugiej grupy rozgrywkowej – reprezentacja IX Liceum Sportowego z Łodzi. Warto tu nadmienić, iż jest to Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego, specjalizująca się właśnie w badmintonie, co wyraźnie było widać podczas finałowego spotkania, zakończonego wynikiem  3 : 0 dla łodzian.  Pomimo wyraźnej przewagi, Piotrek i Szymon,  dzielnie stawiali czoła zawodowcom i z pewnością zasłużyli na wicemistrzowski tytuł i wielkie gratulacje. Opiekunem  i  trenerem  naszych reprezentantów  jest  p. Artur  Wojtal .

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że w pojedynku o III miejsce Zespół Szkół nr 1 z Wielunia pokonał 3 : 0 swych rywali ze Skierniewic.