W dniu 26 kwietnia 2024 roku tegoroczni absolwenci Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie  zakończyli edukację w szkole średniej.

W tym dniu 113 abiturientów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły, w tym 52 z wyróżnieniem.  Średnia ocen wszystkich klas wyniosła 4,62. Najwyższe średnie uzyskali uczniowie klas: IV C – 4,83 realizujący w zakresie rozszerzonym biologię i chemię. Średnie pozostałych oddziałów to  IV D -4,72 (profil ekonomiczny), klasa IV A – 4,54 (profil humanistyczno-społeczny) oraz klasa IV B – 4,36 (profil politechniczny).

Średnią powyżej 4,75 w poszczególnych oddziałach uzyskali:

IV A – 10 osób

IV B – 9 osób

IV C – 18 osób

IV D – 15 osób

W bieżącym roku szkolnym tytuł najlepszego absolwenta Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego otrzymał Krzysztof Kata z klasy IV B.

Krzysztof – uczeń klasy o profilu politechnicznym, realizował rozszerzenia z matematyki, fizyki, informatyki oraz języka angielskiego. W trakcie czterech lat nauki aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz szkoły, angażował się w jej promocję. Krzysztof dwukrotnie zdobył tytuł Stypendysty Prezesa Rady Ministrów, jest także laureatem konkursu startupów „Mam pomysł na biznes w OPO”, w którym zakwalifikował się do kolejnego etapu i będzie miał okazję przedstawić swój projekt potencjalnym inwestorom. Wśród innych jego sukcesów należy wymienić uzyskanie tytułu finalisty XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, zdobycie: I miejsca w finale Szybkiego Konkursu „Zostań Mistrzem wiedzy OZE”, III miejsca w etapie finałowym Konkursu Wiedzy Ekologicznej na szczeblu powiatowym, III miejsca w IX edycji konkursu na szczeblu powiatowym „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę!” oraz wyróżnienia w konkursie „Zaplanuj z nami Opoczno” w ramach projektu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym – II edycja”. Jego średnia z przedmiotów obowiązkowych jest najwyższą w szkole i wynosi 5,94.

Fundatorem nagrody dla Krzysztofa był  Burmistrz Opoczna.

 

 

Wśród wyróżnionych absolwentów znalazła się  Martyna Kula z klasy IV B.

Martyna w trakcie czterech lat nauki w klasie o profilu politechnicznym realizowała rozszerzenia z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Brała udział w etapie regionalnym Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee. Bardzo chętnie angażowała się w życie szkoły wielokrotnie biorąc udział w uroczystościach artystycznych. Jest osobą zdyscyplinowaną i sumienną, cieszącą się dużą sympatią rówieśników. Martyna poszczycić się może wysoką średnią ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych wynoszącą 5,69.

Nagrodę dla Martyny ufundował Starosta Opoczyński.

 

 

Wśród nagrodzonych absolwentów znalazła się również Agnieszka Lach z klasy IV A.

Agnieszka  – uczennica klasy o profilu humanistyczno-społecznym, realizowała rozszerzenia z języka polskiego, historii i języka angielskiego. Dała się poznać jako osoba zdolna, pracowita i o wysokim poziomie empatii, bardzo chętnie pomagała koleżankom i kolegom, dzieląc się z nimi swoją wiedzą. Agnieszka wzięła udział w eliminacjach okręgowych XLIX Olimpiady Historycznej. Jej średnia ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych to 5,44.

Nagrodę dla Agnieszki ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych nr  1 w Opocznie.

 

 

Spośród tegorocznych absolwentów wyróżniony został  Wiktor Wiśkowski
z klasy IV C.

Wiktor w czasie czterech lat nauki w klasie o profilu biomedycznym realizował rozszerzenia z matematyki, biologii, chemii i języka angielskiego. Uzyskał tytuł finalisty szczebla okręgowego XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Poszczycić się może wysoką średnią ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych, która wynosi 5,44.

Fundatorem nagrody dla Wiktora była firma Art – Kom z Opoczna.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się Piotr Janecki z klasy IV B.

Piotr – uczeń klasy o profilu politechnicznym, realizował rozszerzenia z matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego. Brał udział w etapie regionalnym Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Niemcy – Turbolandeskunde. Przez cztery lata był aktywnym członkiem sekcji reporterskiej Samorządu Szkolnego. Dał się poznać jako zdolny i pracowity uczeń ale również jako osoba aktywnie zaangażowana w działania na rzecz szkoły. Jego średnia ocen końcowych z przedmiotów obowiązkowych to 5,56.

Fundatorem nagrody dla Piotra była firma Art – Kom z Opoczna.

 

Laureatami tegorocznej edycji „Najlepszego Sportowca Absolwenta Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ” zostali: w kategorii dziewcząt Kinga Grzywacz , w kategorii chłopców Marcin Krzymiński.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowanie zasługują uczniowie: Kinga Grzywacz,  Marcin Krzymiński  i Piotr Janecki aktywnie pracujący w Samorządzie Uczniowskim Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie.

Życzymy tegorocznym maturzystom wysokich wyników z egzaminów maturalnych oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu.