DSC_0410DSC_0343DSC_0330DSC_0278DSC_0189

Hellau! Hellau! – tak witają się Niemcy w czasie karnawału, który nazywają „Piątą Porą Roku” . I tak też witali wszystkich uczniowie z Jedynki, którzy już po raz trzeci przygotowali wraz ze swoimi nauczycielami p. Katarzyną Bogatek i p. Beatą Sadurą Koncert Karnawałowy w języku niemieckim.

Na karnawałowej liście przebojów znalazły się największe hity naszych sąsiadów zza Odry, wspaniale wykonane przez uczniów z liceum, szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Wśród wykonawców znaleźli się:

Natalia Kowalczyk kl. I A  LO i Wioletta Kupis – kl. I C LO

Patrycja Kucharczyk, Filip Czajkowski i Krzysztof Mielcarz – kl. I D LO

Joanna Starus – kl. VII A

Agata Zielińska – kl. III A Gim.

Zuzanna Krzysztofik i Julia Bielecka – kl. VII B

Maja Konewka i Kasia Kołodziejczyk – kl. II B Gim.

Dziewczyny z klasy II C Gim.

Oliwia Lach – kl. VII A

Karolina Gawin – kl. VII B

Jagoda Sygut – kl. VII B

Chłopcy z klasy VII B

Występy uświetniły także pokazy taneczne, zarówno tańca nowoczesnego w wykonaniu Moniki Borkowskiej kl. III D i Patrycji Poprzecznej z klasy I D LO, jak i klasycznego walca, którego w Austrii obowiązkowo trzeba zatańczyć w tym okresie. Wspaniale zaprezentowali go : Izabella Kmiecik II A i Piotr Marszałek z klasy II D Gim.

Aby w pełni oddać atmosferę szaleństwa karnawałowego uczniowie byli w tym dniu poprzebierani w kolorowe, fantazyjne stroje, a chętni wzięli udział w pokazie mody karnawałowej. Uczestnicy najciekawiej poprzebierani zostali nagrodzeni. Dziękujemy tutaj szanownemu jury w składzie Patrycja Łukaszczyk, Zuzanna Jędrasik i Kacper Konecki.

Nagrody przyznano także uczniom najliczniej przebranych klas. W Samorządowym Liceum  Ogólnokształcącym najliczniej i najciekawiej zaprezentowali się uczniowie klasy I D,  zajmując pierwsze miejsce!

Klasa I D otrzymała w nagrodę bonusy! Gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!!!

Był to dzień wielkiej radości i zabawy, dzień przebierańców i głośnej muzyki niemieckiej.