24 marca, po kilku trudnych latach mogliśmy wreszcie spotkać się  „na żywo” z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii, przypadającego na 20 marca. Święto to zgromadziło na szkolnym korytarzu całą społeczność szkolną. Rozbrzmiewała muzyka francuska, piosenki w wykonaniu uczniów, kankan, śmiech i rozmowy na temat kultury francuskiej.

Dla młodzieży licealnej była to niezwykła okazja, aby pokazać uczniom szkoły podstawowej to, co jest naszą pasją, piękno języka francuskiego. Poprzez nasze działania postanowiliśmy głosić najcenniejsze dla młodszych i starszych wartości, takie jak: miłość, przyjaźń, pokój, nadzieja i tolerancja.

W naszym przedsięwzięciu wzięło udział prawie 70 uczniów naszego liceum, to oni byli bohaterami tego dnia. Przygotowali różnorodne rekwizyty kojarzące się z językiem francuskim, stworzyli prezentacje, przeprowadzili quizy, zorganizowali zabawy, czy karaoke. O ich zaangażowaniu i kreatywności świadczyły uśmiechnięte buzie najmłodszych i starszych,  wszystkich odwiedzających. Świetnie razem się bawiliśmy, była to również okazja do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, wiek nie stanowił żadnego problemu.