11 stycznia 2024 r. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników przeprowadzanego przez miesięcznik „Perspektywy”. Jest to ranking cieszący się dużą popularnością wśród uczniów, studentów, nauczycieli oraz rodziców.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Samorządowe Liceum Ogólnokształcące po raz 12 zostało nagrodzone „SREBRNĄ TARCZĄ” symbolicznym wyrazem uznania dla osiągnięć naszych uczniów i ogromnego zaangażowania i kompetencji ich nauczycieli, którzy niestrudzenie przeprowadzają ich poprzez meandry wiedzy.

Zdobycie miejsca w czołówce Rankingu jest dla każdej placówki edukacyjnej zasłużonym powodem do dumy. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wyróżnia najlepsze licea i technika specjalnymi tytułami i znakami graficznymi o kształcie szkolnych „tarcz”, będącymi potwierdzeniem wysokiej jakości szkoły.

Tytuł „Złotej Szkoły 2024” przysługuje liceom, które:
– w ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023 zajęły miejsca: 1-200

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2024” przysługuje liceom, które:
– w ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023 zajęły miejsca: 201-500

Tytuł „Brązowej Szkoły 2024” przysługuje liceom, które:
– w ogólnopolskim Rankingu Liceów 2023 zajęły miejsca: 501-1000

 

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie osiągnęło najlepszy wynik spośród liceów ogólnokształcących naszego powiatu. W rankingu ogólnopolskim znalazło się na 422 miejscu wśród
3287 liceów ogólnokształcących funkcjonujących w Polsce,
w województwie łódzkim „Samorządówka” sklasyfikowana została na 29 miejscu. Świadczy to o niezmiennie wysokim poziomie nauczania, a przyjazna atmosfera panująca w szkole, sprzyja osiąganiu tak wspaniałych sukcesów.

 

Gratulujemy nauczycielom i uczniom osiągniętego wyniku.