12 czerwca 2023r. grupa uczniów Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie realizujących chemię w zakresie rozszerzonym uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Drzwi Zawsze Otwarte” Politechniki Łódzkiej.

Licealiści  wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, które poprowadziła  p. dr inż. Magdalena Nowosielska.Po zapoznaniu z tematyką warsztatów uczniowie otrzymali karty pracy, odczynniki oraz potrzebny sprzęt i szkło laboratoryjne. Następnie przystąpili do wykonywania doświadczeń, w czasie których badali właściwości chemiczne związków chromu i manganu.Samodzielnemu wykonywaniu eksperymentów towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Zajęcia praktyczne sprawiły młodzieży wielką frajdę.Ta nietypowa lekcja chemii zapewne na długo zapadnie w pamięci naszych licealistów.

W czasie wycieczki odbyło się również spotkanie z przedstawicielem uczelni – dr inż. Łukaszem Janczewskim, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o ofercie kierunków studiów na Wydziale Chemicznym oraz możliwościach rozwoju na Politechnice Łódzkiej.

Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały p. Edyta Starus i p. Anna Żuchowska-Tkaczyk.