DSC05234DSC05211DSC05177DSC0514313870thumbnailDSC05598DSC05493DSC05429

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim tygodniu karnawału 2019 roku, w poniedziałek nasi uczniowie mieli okazję do beztroskiej zabawy i odrobiny szaleństwa w murach szkoły.

W tym dniu na każdej przerwie odbywał się pokaz mody karnawałowej i jednocześnie konkurs na najbardziej spektakularne przebranie. Prezentowali się zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, aż po liceum. Specjalnie wybrane jury, oceniało pomysłowość i kreatywność przebranych uczniów oraz przyznało nagrody za najciekawsze stroje karnawałowe. Zwycięzcy zostali docenieni za kreatywność i fantazyjne stroje.

Uczniowie bawili się wyśmienicie a ich przebrania zachwycały wszystkich zgromadzonych. Nagrody zostały także przyznane klasom, w których było najwięcej przebranych uczniów. Oto nasi zwycięzcy:

IV e, V d, VI a, VII a, VIII a, III a Gim, I b LO i II c LO.

Mnóstwo radości i dobrej zabawy dostarczył także zorganizowany już po raz czwarty Koncert Karnawałowy Piosenki Niemieckiej i Angielskiej.  Zgodnie z tradycją naszych sąsiadów zza Odry, ostatni poniedziałek karnawału zwany Różanym Poniedziałkiem (Rosenmontag), jest dniem wolnym od pracy, przeznaczonym na udział w szaleństwie karnawałowym.

Na koncercie można było usłyszeć utwory w wykonaniu zarówno młodszych pasjonatów muzyki niemieckiej i angielskiej z klas IV-VIII  jak również tych nieco starszych, z klas gimnazjalnych i licealnych.  Nie sposób wymienić wszystkich 55 uczniów zaangażowanych w to przedsięwzięcie.  Każdy z wykonawców udowodnił na scenie, że  warto uczyć się języków obcych, czy to będzie język niemiecki czy angielski.

Wyjątkowość tego koncertu polegała na jego otwartym charakterze i świetnej atmosferze i zapewne właśnie z tego powodu, sala była  przepełniona do ostatniego miejsca, a po każdym utworze słychać było gromkie brawa. Okazuje się,  że muzyka jest kluczem do języka.

Nasi wykonawcy prezentowali utwory radosne, znane z list przebojów, jak również sentymentalne i nastrojowe. By zintegrować naszych gości, uczestnicy zachęcali do niemiecko-angielskiego karaoke. Wszystkim podobał się ten pomysł i chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Poza tym każdy miał możliwość zrobić sobie kolorowy karnawałowy makijaż, a następnie uwiecznić swoje szalone przebranie na foto-ściance.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom  oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie  koncertu oraz przeprowadzenie konkursu na najlepsze przebranie!

Nad całością imprezy czuwał niemiecko-angielski team, czyli nauczycielki języka niemieckiego: Katarzyna Bogatek i  Beata Sadura oraz języka angielskiego: Katarzyna Mieszczankowska i Agata Wojtarek.

Serdeczne Dzięki  Zapraszamy już za rok do wspólnej zabawy!!!

Tschüs! Bye!