LAZUROWE WYBRZEŻE

 

30.05.2022 – 5.06.2022 ( 7dni)

 

PROGRAM RAMOWY WYCIECZKI:

 

1 dzień – wyjazd w godzinach południowych z miejsca ustalonej zbiórki. Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji. Przejazd nocny.

2 dzień – Rano przyjazd do  Nicei –postój autokaru 9 godz.-czas pracy kierowcy. Nicea to stolica  Lazurowego Wybrzeża. Spacer po barokowej starówce. Zobaczymy m.in. Promenadę Anglików, Katedrę Św. Reparaty, plac Massena. Nicea to również znany kurort turystyczny, ośrodek sportu i rozrywki, uzdrowisko które co roku odwiedza 2,5 mln turystów. Obiadokolacja- flunch w mieście. Przejazd na nocleg do hotelu sieciowego.

 

3 dzień – Śniadanie kontynentalne w hotelu, przejazd do Menton-miasteczka słynącego na całym świecie z dorocznego święta cytryny. Najbardziej charakterystyczne dla Mentonu jest gęsta sieć bardzo wąskich uliczek i przejść pod kamieniczkami ciągnąca się przez całe zbocze i gwarantująca niezapomniane wrażenia. Za każdym zakrętem znajdziemy schody, ciasne tunele i małe drzwi wejściowe do mieszkań. Wyjazd z Menton przejazd do Eze– klimatycznego miasteczka  z charakterystycznymi czerwonymi dachówkami, którego  jedną z najbardziej znanych atrakcji  jest ogród egzotyczny znajdujący na wysokości 430 mnpm., zimowa rezydencja księcia Szwecji  Wiliama oraz słynna Fabryka Perfum Fragonard, obiadokolacja- flunch powrót do hotelu sieciowego na nocleg.

 

4 dzień –Śniadanie kontynentalne w hotelu , przejazd do Saint-Paul-de-Vence. Zbudowano je na niewielkim wzgórzu w kształcie elipsy i otoczono wysokim murem. Warto zobaczyć tę artystyczną mekkę, St-Paul to średniowieczne miasteczko, dzisiaj prawdziwa mekka artystów, którzy zaczęli tam zjeżdżać od 1920 r. Przebywali tam i tworzyli m.in. Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall,  a później odwiedzić grób Gombrowicza w pobliskim Vence. Historia Starego Miasta w Vence sięga XII wieku. Jest ono otoczone szczelnym murem kamienic, a wejść do niego można przez 5 bram. Każda z nich pochodzi z innego wieku i opowiada inną historię. Obiadokolacja-flunch. Powrót do hotelu sieciowego, nocleg.   

 

5 dzień– Śniadanie kontynentalne w hotelu, wyjazd do  Antibes urokliwego miasteczka  słynącego  głownie z malowniczych widoków na góry i morze, wspaniałych piaszczystych plaż oraz pięknego Starego Miasta, Muzeum Picassa, Portu Vabun  do którego wpływają największe jachty świata. Przejazd do Cannes spacer  promenadą gwiazd, Pałac Festiwalowy, przejazd do Saint Tropez spacer ścieżkę prowadzącą do cytadeli na wzgórzu. Obecnie mieści się tam muzeum morskie. Zwiedzanie  Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez słynnego z filmu z Żandarm w Saint-Tropez z Louisem de Funes. Obiadokolacja- flunch, powrót do hotelu sieciowego, nocleg.

 

6 dzień – Śniadanie kontynentalne w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Monaco –postój autokaru 9 godz.- czas pracy kierowców. Zwiedzimy Oceanarium, Pałac Książęcy, Katedrę. Przespacerujemy się wzdłuż portu, trasą przejazdu Formuły 1 podczas Grand Prix do Monte Carlo słynącego z jednego z największych kasyn w Europie. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd nocny.

 

7 Dzień – Powrót do kraju w godzinach południowych.

 

CENA PRZY MINIMUM 45 OSOBACH PŁATNYCH: 750 PLN/OS + 270 EUR/OS

 

                                                   Informacje: Beata Kałuża, sala 223

                                                           Zapisy do 11.02.2022